Tag - Reading habits

10. května 2015 v 8:21 | Nienna |  Ostatní
Ahoj!
Vítám vás u svého prvního tagu. Dozvíte se zde mé čtecí návyky. Doufám, že se vám bude tag líbit a přeji příjemné čtení!

1) Máš doma určité místo na čtení?
Určité místo nemám, protože během čtení vystřídám snad všechny místa v mém pokoji. Především střídám postel a sedací pytel. Ráda také chodím s knížkou na zahradu, kde máme naprosto úchvatnou houpačku, na které se mi čte snad nejlépe.

2) Záložka nebo kousek papíru, který se právě válí poblíž?
Jde o to, kde jsem. Když jsem doma a nikam nespěchám, tak si vezmu záložku, kterou jsem během čtení dokázala ztratit. Ale když jsem třeba v autobuse a musím vystoupit a nevím, kde mám záložku, tak popadnu první co najdu, jako třeba jízdenku.

3) Můžeš prostě jen tak přestat číst, nebo nejprve dočteš kapitolu?
Zase záleží na tom, kde jsem. Nerada zavírám knížku uprostřed kapitoly, ale když si čtu při hodině a blíží se ke mně naštvaná učitelka, tak nemám na vybranou.

4) Jíš nebo piješ během čtení?
U čtení piju neustále. Zvlášť čaj nebo kafe. A i když si občas čtu několik hodin, moc u čtení nejím, protože prostě nemám čas na to jít do kuchyně a tam si udělat něco k jídlu, když čtu napínavou knihu!

5) Posloucháš u čtení hudbu nebo televizi?
Televizi v pokoji nemám, tím pádem ji u čtení neposlouchám. Hudbu většinou poslouchám, jelikož mám v telefonu především pomalé písničky, které mi pomáhají vcítit se do děje knihy.

6) Čteš pouze jednu knihu nebo několik naráz?
Občas bych nejraději četla všechny knihy, co doma mám najednou, ale myslím si, že když knihy čtu jednotlivě, dokážu je více prožít.

7) Preferuješ čtení doma nebo čteš kdekoliv?
Oboje má svoje kouzlo. Doma čtu ráda, ale nesmí být nikdo doma, protože mám průchozí pokoj a neustále mi přes něj někdo chodí. A jak už jsem psala, ráda čtu na zahradě, když je hezké počasí.

8) Čteš si některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ kapitoly?
Dřív jsem si knihu vybírala podle poslední věty. Jenomže jednou, když jsem si přečetla poslední větu, jsem odhalila jak kniha dopadne a zkazila si tím vyčkávání na finále. Od té doby už nic takového nedělám.

9) Čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?
Většinou čtu v autobuse a ve škole, takže jenom v mysli.

10) Lámeš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový?
Myslím, že každý knihomol chce, aby jejich knihy vypadaly jako nové.

11) Píšeš si do svých knih?
Někdy si tužkou podtrhávám pasáže, které mě nějakým způsobem oslovily.

Doufám, že se vám můj tag líbil a mějte se hezky.
Nienna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama