Červenec 2015

Omlouvám se!

12. července 2015 v 20:23 | Nienna
Ahoj!
Chtěla bych Vám omluvit za dlouhodobou neaktivitu zde na blogu. Je to z důvodu, že vytvářím novou adresu blogu, na který se mi píše lépe a teď jsem týden mimo domov, takže to pořád nemůžu dokončit. Hned jak to dodělám, budu znova přidávat příspěvky. :)
Děkuji za pochopení,
Nienna ♥

Nicholas Sparks - Talisman

6. července 2015 v 18:45 | Nienna |  Recenze na knihy
Název: Talisman
Autor: Nicholas Sparks
Přeložil: Martina Káňová,
Originální název: The lucky one
Kdy vydáno: 2008
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 335
Anotace: Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?
Mé hodnocení: Do knihy jsem se zamilovala jako do všech knih dalších knih od Sparkse. Dokonalý příběh.
Proč jsem si vybrala právě tuto knihu? Protože miluji Sparkse.
Definuj knihu dvěma slovy. Dojemné, štěstí.
Definuj knihu slovesem nebo citoslovcem. Milovat.
Jakou postavou bys chtěla/nechtěla být. Moc často nenacházím postavy, kterými bych chtěla být. Od každého něco mi připadá naprosto ideální.
Jedno pozitivum. Je to dojemný příběh, který mě opět dostal do kolen.

Jedno negativum. Občas mě štvalo chování Elizabeth.

A jak se kniha líbila Vám?
Nienna :)

Elizabeth LaBan - Esej o tragédii

3. července 2015 v 20:57 | Nienna |  Recenze na knihy
Název: Esej o tragédii
Autor: Elizabeth Labanová
Překlad: Štěpán Hnyk
Originální název: The tragedy paper
Kdy vydáno: 2013, New York
Nakladatelství: Host
Počet stran: 283
Anotace: Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: "Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň." Ale přítel je to poslední, co Tim hledá - doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole.
Mé hodnocení: Tahle kniha mě už od prvních stránek naprosto pohltila. Ani jsem nečekala, že mě kniha tak moc pohltí a já od ní nebudu moct odejít.
Proč jsem si vybrala právě tuto knihu? Vybrala jsem si ji především proto, že jsem o ní hodně slyšela, četla pozitivní recenze a líbil se mi název.
Definuj knihu dvěma slovy. Tragédie, láska.
Definuj knihu slovesem nebo citoslovcem. Skrývat.
Jakou postavu bys chtěla/nechtěla být? Nenašla jsem přímo postavu, u které bych hned řekla: "Chtěla bych být jako ona!" Jenom mi Vanessa přišla sympatická a hodná.
Jedno pozitivum. Originální a čtivý styl psaní

Jedno negativum. Na knize nemám nic, co bych mohla považovat za negativum.
A jak se Vám kniha líbila?
Nienna :)